KATEGORİLER

Makaleler » Bilgi Bankası » ikaz ve uyarı levhaları

resimKonu
ikaz ve uyarı levhalarının bir işletmede ki kazayı önlemede ki ilk adım olması hakkında
 

Ülkemiz de iş güvenliği her geçen gün önemini arttırıp bilinçlenme yolunda yavaş da olsa ilerlerken ne yazık ki henüz istenilen seviyeye gelinememiştir. İş güvenliğinin yeteri kadar sağlanamaması ve ciddiye alınmaması yaşanan iş kazaları ve dönüşünde ölümler ile yaralanmalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir iş yerinde yaşanan kazanın sadece çalışana ve işverene maddi olarak zararlarının olmasının haricinde iş yerinde yaşanan motivasyon kaybı ,verimlilik düşüklüğü gibi hususlarla karşımıza çıkmaktadır. Hiç bir çalışan iş arkadaşı bir kaza geçirdikten sonra üst düzey bir verim ile işini yapamaz bu da hesaplanamayan ve öngörülemeyen  bir maliyet olarak işverenin karşısına çıkar.İş kazalarını önlemede en önemli hususlar gerçek bir risk analizinin yapılması bu analize göre gereken önemlerini alıp kişisel koruyucu donanımları ve çevresel güvenliklerin sağlanmasıdır ancak gözden kaçırılması gereken en önemli husus kontroldür.

 

İş güvenliği ve işçi sağlığı söz konusu olduğunda bir işletmede ilk yapılması gereken risklerin belirlenmesi ve tüm ortama ikaz ve uyarı levhalarının asılmasıdır.İsg levhaları yani kişisel uyarıcı olan levhalar olası bir kazanın önlenmesinde ki ilk aşamadır.

 

Onceguvenlik ikaz ve uyarı levhalarında en uygun fiyatı vererek hızlı teslimat konusunda hareket etmektedir.Tüm iş güvenliği ekipmanları ve kişisek koruyucu donanımlarda tercihiniz onceguvenlik.com olsun.

 

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Kart Bilgileriniz 128 bit SSL (Secure Soket Layer) koruma ile şifrelenerek iletilmektedir.
Created by: Infomedya Kart Bilgileriniz 128 bit SSL (Secure Soket Layer) koruma ile şifrelenerek iletilmektedir.
Copyright © 2015 Önce Güvenlik İş Güvenliği Çevre ve Yangın Söndürme Ekipmanları İnş. İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır