İlk Yardım Ürünleri

Burn Free 5 x 15 cm Yanık Pansumanı -

Burn Free 5 x 15 cm Yanık Pansumanı

15.68 TL
Adet

BURNFREE YANIK İLK YARDIM PANSUMANI- 5X15 CM

BurnFree Steril Pansumanları her türlü yanıkta kullanılmak üzere tasarlanmıştır. BurnFree Pansuman, yoğun jel içeren süngerimsi yapısı ile, bünyesindeki jeli eşit olarak yanık yüzeyine aktarır. Etkin bir fiziksel koruma ve serinletme sağlar. Elastik yapısı sayesinde oluşabilecek kabarma ve su toplama durumlarında bile rahatsızlık vermez, eklem hareketlerini kısıtlamaz, yara yüzeyine yapışmaz. İplik içermemesi nedeni ile yarada kalıntı bırakmaz.

BurnFree Şişeler hafif yanıklar için, BurnFree Pansumanlar daha ağır yanıklar içindir: BurnFree Pansumanları tüm ısı yanıklarında, kaynar sıvı yanıklarında, buhar yanıklarında, elektrik kazaları sonrası oluşan yanıklarda ve kimyasal madde temasıyla oluşan yanıklarda* kullanılır. BurnFree Steril Pansuman ayrıca küçük kesikler, hafif sıyrıklar, sürtünmeye bağlı küçük yaralanmalar (halı, çim saha vb.) ve hafif cilt yaraları için de kullanımı kolay ve etkili bir ilk yardım ürünüdür. 


BurnFree Pansuman Sterildir. Pansumanın içerdiği süngerimsi "Medikal Açık Hücreli Köpük", kendi ağırlığının 50 katı jel taşır, böylece yanık bölgesine daha fazla soğutucu ve acı giderici BurnFree jeli eşit bir şekilde ulaşır, ve yanığa uzun süre etki eder. 

5x15cm Pansumanlar ellerde, parmaklarda, kollarda veya bacaklardaki yanıklar yada 5x15cm'e kadar alan kaplayan diğer bölge yanıkları ve yaralanmalarında ilk yardım için idealdir. Bu boy pansumanlar kişisel ilk yardım çantalarında ve endüstriyel ilk yardım çantalarında bulundurulmalıdır. Bu Pansuman ayrıca ağda yanıklarında ve lazer epilasyon yanıklarında da kullanılır. 

Bir ilk yardım ekibinin hazırda bulunmadığı durumlarda BurnFree Pansumanlarının kullanılması yanık bölgenin saatlerce nemli tutulmasını sağlar. BurnFree Pansumanları, tıbbi yanık ilk yardım protokolünde yer alan tüm adımların, tek başına ve tek bir uygulama ile yerine getirilmesine yardımcı olur. Pansuman kullanımı yanık bölgeyi soğutur, cildi nemlendirir, yanığın derinleşmesini engeller, acıyı giderir, yanık bölgeyi dış etkenlerden korur, enfeksiyonun engellenmesine ve iyileşme sürecine yardımcı olur. 


Kullanım Şekli: Ambalajı belirtilen yerden açın ve Pansumanı yanık bölgenin üzerine uygulayın, gerekirse gazlı bezle sıkmadan hafifce sabitleyin. Etkisini göstermesi için en az 30 dk. cilt üzerinde bırakın. Ciddi yanıklarda bir sağlık kuruluşuna veya yanık merkezine ulaşana kadar Pansuman yanık üzerinde bırakılır, bu süre zarfında Pansuman kurur ise yeni bir pansuman uygulanabilir. 

*Kimyasal madde yanıklarında, BurnFree uygulamasından önce yanık bölgesinin üzün süre (en az 20dk.) bol akan su ile kimyasaldan arındırılması gerekir. Kimyasal yanıklardan sonra hemen bir hekime başvurunuz. 

Ciddi yanıklarda, geniş alan kaplayan yanıklarda ve çocuk yanıklarında BurnFree uygulamasını takiben hemen ve acilen bir hekime veya yanık merkezine başvurun. Yanıklarda hızlı ve doğru ilk yardım ve acil müdahale çok önemlidir, ciddi yanıklarda doğru ve hızlı müdahale hayat kurtarır

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

İlgili Ürünler

Kart Bilgileriniz 128 bit SSL (Secure Soket Layer) koruma ile şifrelenerek iletilmektedir.
Created by: Infomedya Kart Bilgileriniz 128 bit SSL (Secure Soket Layer) koruma ile şifrelenerek iletilmektedir.
Copyright © 2015 Önce Güvenlik İş Güvenliği Çevre ve Yangın Söndürme Ekipmanları İnş. İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır